« Travanj 2024 »

UPISI DJECE U 1. RAZRED U ŠKOLSKOJ GODINI  2024./2025.

Poštovani roditelji,

Upravni odjel za poslove državne uprave u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji donio je „Plan upisa djece u I. razred osnovne škole za 2024./2025. školsku godinu na području Bjelovarsko-bilogorske županije“  u kojem možete pročitati cjelokupan postupak upisa djece u prvi razred osnovne škole (plan se nalazi u prilogu).

Školski obveznici za školsku godinu 2024./2025.  su djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2017. do 31. ožujka 2018. godine kao i djeca kojoj je u školskoj godini 2023./2024. odgođen upis u prvi razred. Iznimno, u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2018. godine do 31. prosinca 2018. godine za koju roditelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Prijave za upis

Od ove godine upisi djece u prvi razred osnovne škole provode se elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr do 31. ožujka 2024. U sustav za  elektronički upis ulazi se preko portala e- Građani. Roditelji prijavu za upis trebaju učiniti samostalno putem sustava, ali roditelje koji to nisu u mogućnosti učiniti mogu se javiti psihologinji škole 12.ožujka 2024. u vremenu od 13 do 18.30 sati.

Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene od 1. veljače 2024. godine, a za sve ostale od 22. veljače do 31. ožujka 2024. godine.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta provodi se  u školi u koju dijete pripada prema mjestu stanovanja. Ni ove godine roditelji za procjenu u školi neće dobiti poziv na kućnu adresu, već se termini pregleda mogu pronaći na web stranici škole kao i na ulaznim vratima škole (centralne i svih područnih škola). Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece u III. OŠ Bjelovar provodit će se u terminu od 9. do 23. travnja 2024. godine u zgradi centralne škole na adresi Tome Bakača 11 d. Dijete je na pregled potrebno dovesti u predviđenom terminu u pratnji jednog roditelja. Na pregled je potrebno  donijeti medicinsku dokumentaciju koja je relevantna za upis djeteta u školu (nalaz psihologa, logopeda i sl.)

Raspored termina pregleda u školi nalazi se u dokumentu Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece (u prilogu) u kojemu roditelj prema početnim slovima prezimena djeteta pronalazi pripadajući termin dolaska u školu.

Za dobivanje termina radi pregleda djeteta kod liječnice školske medicine (dr. Antina Dadić) roditelj se prijavljuje putem mrežnih stranica Zavoda za javno zdravstvo, Školska medicina Bjelovar https://eraspored.cuspis.com:483/eraspored/  Termini će biti otvoreni od 15.ožujka 2024. godine.

Upis djeteta koje ne pripada upisnom području naše škole

Roditelji koji dijete žele upisati u našu školu, a ne pripadaju školi prema upisnom području, mogu u Upravnom odjelu za poslove državne uprave (dr. Ante Starčevića 8, Bjelovar, gđa. Ana Marinković, soba 92, 043/278-125) podnijeti zahtjev ili skenirani zahtjev s prilozima poslati na mail ana.marinkovic@bbz.hr.
Napominjemo da se zahtjev više ne podnosi školi, kao prijašnjih godina, već Upravnom odjelu.
U prilogu se nalazi obrazac „Zahtjev za upis u školu drugog upisnog područja“.
Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta obavlja se u školi kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Za sve dodatne informacije vezano uz upis djece u prvi razred kontaktirajte psihologinju škole Mirjanu Skukan na mob.099/3968541 ili na e-mail: mirjana.skukan@skole.hr

UPISI U 1. RAZRED - PROMJENA TERMINA PREGLEDA U ŠKOLI

Obavještavamo roditelje su se zbog provođenja izbora promijenjeni termini pregleda u školi. Djeca koja su imala termine u srijedu, 17. travnja 2024. godine trebaju doći na pregled u školu u srijedu, 24. travnja 2024. godine u isto vrijeme. Nove termine možete pogledati u Rasporedu utvrđivanja psihofizičkog stanja djece.