« Travanj 2024 »

Autor: Neven Kudumija, 19. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

obavještavamo Vas da je Vlada Republike Hrvatske donijela Odluku o izmjeni Odluke o obustavi izvođenja nastave u visokim učilištima, srednjim i osnovnim školama te redovnog rada ustanova predškolskog odgoja i obrazovanja i uspostavi nastave na daljinu. S obzirom na to da su danas na snazi bitno promijenjene okolnosti (ministar zdravstva je proglasio epidemiju, a Stožer CZ RH donio nove mjere zaštite od korona virusa), koje se nisu mogle unaprijed predvidjeti niti spriječiti, donesena je Odluka da Ministarstvo znanosti i obrazovanja i ravnatelji škola te čelnici drugih ustanova u obrazovanju imaju obvezu pobliže odrediti mjesto rada i način obavljanja rada tako da umjesto prostora škole ili visokog učilišta za privremeno mjesto rada odrede neko drugo mjesto prema okolnostima slučaja, ali uz uvjet da se nastava na daljinu kontinuirano i nesmetano održava. Stoga će djelatnici Škole do daljnjega raditi od kuće, a škola se zatvara.

Sve informacije možete dobiti od učitelja, stručnih suradnika i ravnateljice na uobičajenim adresama i telefonima.

(-detaljnije u nastavku-)

Organizacija nastave na daljinu provoditi će se i dalje kao i proteklog tjedna prema ranijim naputcima. Sve nastavne sadržaje po predmetima i razredima možete pronaći u Kutku za roditelje pod Tjedni planovi e-nastave. Za sve detaljnije informacije vrijedi obavijest od 16.ožujka 2020.

Testiranje virtualnih učionica bilo je uspješno. Nastavnici će vam po redovitom rasporedu slati nastavne materijale i zadatke i reći će vam do kada morate izvršiti zadatke za pojedini predmet. Zbog toga nije potrebno cijelo vrijeme biti prisutan u virtualnoj učionici.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristiti u vremenskom opsegu koji je potreban za praćenje nastave na daljinu, a najviše koliko je učenik koristio uslugu pomoćnika u nastavi u školi.

U virtualnoj učionici zabranjeno je stvarati nove objave te komentirati nešto nevezano za gradivo kako bi učionica bila pregledna. Dopušteno je komentirati postojeće objave.

Dakle, ponašajte se kao u razredu. Sve privatne poruke i simpatične komentare ostavite za svoje privatne grupe.

Izrazito je važno da se ovoga pridržavate.

Ne brinite, ništa nije nerješivo niti nenadoknadivo.
Želimo Vam puno uspjeha u daljnjem radu.

Djelatnici škole i ravnateljica

Goranka Preskočil, mag.prim.educ.